• 0102
    Zranění Martiny Vackové

Dnes je tomu týden, co byla Martina Vacková operována v pražském Motole. Důvodem hospitace byla ruptura Achillovy šlachy.

Je neděle 24. ledna 2016 13hodin a Martina spolu se svým extraligovým týmem nastupuje k poslednímu, ale velice důležitému, kolu základní části. Toto kolo má rozhodnout o sestupu do baráže, nebo o postupu do play off mezi šest nejlepších týmů extraligy. Hrajeme proti Plzni na domácí půdě na Kladně.

Martina nastupuje hned v úvodním zápase smíšené čtyřhry společně s Polákem Morenem, proti mladšímu, avšak velice úspěšnému páru Kolářová/Hubáček M. První set prohrávají, druhý set vyhrávají a rozhoduje tedy až set třetí. V tomto rozhodujícím setu vede Martina s Lukaszem poměrem 18:9 a vše již nasvědčuje prvnímu bodu pro domácí Kladno. Jenže spousta nevynucených chyb, nervozita a smůla, to je několik faktorů, které hrají soupeřům do karet a otáčí skóre zápasu – Martina a Lukasz mix prohrávají 22:20. Dále se bojuje a Martina nastupuje do dámské dvouhry za stavu 4:3 pro Kladno. Nastupuje proti Anežce Nováčkové, která je o 11 let mladší než Martina. Martina by měla papírově Anežku porazit a přidat tak vítězný pátý bod. Zápas je velice vyrovnaný Anežka v prvním setu vede, ale ztrácí koncovku. Ve druhém setu je to přesně naopak, Martina je blízko vítězství, ale prohrává 21:19. O vítězce tedy rozhodne třetí set- Martina vede 18:14, bojuje ale spíše se sebou, má těžké nohy a velice obtížně se jí běhá. Stav je 18:16 pro Martinu a Anežka posílá Martinu do zadní části kurtu, ta dělá přeskok a přitom se kácí k zemi……………………..A pak už není nic. Martina leží na kurtu a nemůže se zvednout, oznamuje, že ji praskla achilovka a volá se záchranná služba. Ta odváží Martinu do nemocnice.

Nakonec se podařilo dát Ondřejovi Královi v posledním zápase pátý vítězný bod, Kladno tento zápas vyhrálo a postupuje tak do play off.

Velký a důležitý zápas ale čeká Martinu- všechny sny a plány se odkládají-žádné mistrovství, žádné hory, běžky, výlety a práce. Vše bude muset počkat, dokud se Martina zase nepostaví na obě nohy a udělá alespoň malý krok.