• 0906
    Závěrečný dětský turnaj v Králově Dvoře

První červnovou neděli  7.6.2015 se konal závěrečný turnaj pro děti z našeho oddílu. Celkem se účastnilo 32 dětí, kteří byli rozděleni do čtyř kategorií. V kategorii nejmenších prvňáčků a druháčků bylo 6 malých hráčů. Pro většinu z nich to byl vůbec první turnaj. Bojovali mezi sebou sice jen na polovině kurtu, ale zápasy na dva sety do 11-ti bodů byly velice vyrovnané. Nejlépe z těchto bojů vyšla Karolína Perglová, která již navštěvuje oddíl druhým rokem. Druhé místo vybojoval nováček oddílu a veliký talent Natálka Šlosarová. Pro Týnu Červenou  zůstalo 3.místo.

6. Tomáš Kavka

Nejvíce početná kategorie byla mladší žáci, kde ve dvou skupinách bojovalo celkem 11 hráčů. Ve skupině  se již hrály zápasy na celý kurt na dva sety do 11-ti bodů. Ze skupin se dále postupovalo do bojů o pořadí, kde se hrálo na jeden set do 15-ti bodů.  Nejlepší hráčkou se nakonec stala Ema Suchomelová, která ve finále porazila Lukáše Vrbu poměrem bodů 15:10. Třetí místo vybojoval Matěj Červenka, nejmladší člen této kategorie. Bramborová medaile zbyla pro Anitu Schwarzrockovou.

11. Zuzka Křivancová

Další kategorie byla složena z hráčů, kteří již mají turnajové zkušenosti. Zápasy byly o to vyrovnanější a jak se říká- pěkně to tam lítalo. Ve dvou setech do 15-ti bodů bylo často skóre 15:14. Nejvíce bodů nakonec získal Jarda Pištěk a odnesl si tak z turnaje první zlatý pohár. Stříbro, o kterém rozhodl až poslední zápas patřilo Honzovi Rudovskému a bronz Adéle Jiráskové(Adélka  hrála 3x 15:14, bohužel pro ni pouze jednou se ji podařilo koncovku vyhrát).

7. Karolínka Šmídová

V kategorii starších žáků se bojovalo na krev. Favorit Jakub Mlčoch odstoupil z bojů o pohár předčasně, kvůli bolesti zad. Dominiku zase trápil kotník. Ale i zranění ke sportu patří a oba hráči ukázali velkou statečnost. Překvapením proto bylo vítězství Jiřího Skalského, který badminton hraje od září. Udělal ale ze svým parťákem Danem Dvořákem obrovský pokrok a vyfoukli ostatním hned dva cenné kovy. Dívčí vlajku udržela nad vodu Eliška Zikmundová, která skončila v těsném závěsu za vítězem.

7. Jiřka Havlíčková

Turnaj byl velice vydařený, díky sponzorům a podpoře některých rodičů se podařilo rozdat spoustu krásných cen pro každého hráče. Plný dobrot byl i rautový stůl, u kterého se hráči a rodiče mohli v průběhu občerstvit.

Tuto tradici závěrečných turnajů chceme určitě udržet i nadále. Je krásnou odměnou pro děti, které se celý rok snaží a mohou takto změřit své síly. Velkou radostí je to ale i pro nás trenéry, kteří  ve chvíli zapomenou  kolik času a úsilí je k přípravě těchto hráčů potřeba, když při předávání pohárů, medailí a cen vidí radost v dětských očích, která je k nezaplacení.  Zároveň také vzpomínkou na jejich dětské boje a turnaje, které pro nás připravovala Alena Balenčinová a Pepa Scheiner.

Proto se těšíme na další sezónu a doufáme, že příští sezónu budeme  sklízet úspěchy nejenom na oddílovém turnaji ale i na turnajích konaných mimo naší základnu…