• 0802
    Mistrovství ČR dospělých 2016

O prvním únorovém víkendu se opět po roce konalo Mistrovství ČR dospělých v severomoravské Karviné. Po loňském úspěšném pořadatelství se nejlepší hráči z Čech a Moravy sešli v hale Stars, kam opět dorazil i neskutečný počet diváků a fanoušků badmintonu.

Za Králův Dvůr na turnaj roku odjeli Lucka Krejčová, Jirka Stehlík a Jarda Holeček. Hned mezi prvními, v pátek v poledne, ke svému zápasu smíšené čtyřhry nastoupili Jirka s Luckou. Jejich soupeři byli Jan Hubáček a Magdaléna Lajdová. Naši nastoupili s lehkou nervozitou a zbytečně velkým respektem. V prvním setu prohráli jen těsně poměrem 17:21. Druhý set byl velmi vyrovnaný, plný maratónských výměn. A ani tuto koncovku Lucka s Jirkou bohužel nezvládli, druhý set ztratili za stavu 20:22.

Dalším zástupcem byl Jarda Holeček, tomu los přidělil do prvního kola singlu mužů posledního vítěze turnaje GPA v Těšíně – Jaromíra Janáčka. Jarda odehrál krásný zápas, statečně vybíral všechny Mírovy útoky, na překvapení to však nestačilo. Jeho cesta skončila v prvním kole, po výsledku 14:21 a 18:21. V singlu žen hrála Lucka další vyrovnaný zápas, stejně jako v mixu, ale nedokázala ustát koncovku druhého setu a nevynutila si tak ani set třetí. S Dominikou Kurzovou prohrála 17:21 a 21:23.

Čtyřhry žen se rozehrávaly až v sobotu, tam spolu s Luckou Krejčovou vytvořila pár Anežka Nováčková. Byl to pro ně teprve druhý společný turnaj a ani los k nim nebyl příznivý – přisoudil jim druhý nasazený pár, pozdější finalistky letošního mistrovství Majdu Lajdovou s Luckou Kolářovou. Poslední zápas tak skončil také neúspěchem ve dvou setech.

Pro naše hráče nebylo letošní mistrovství nejúspěšnějším. Martina Vacková, loňská bronzová medailistka, se stále zotavuje po zranění Achillovy paty. Jinak celý turnaj byl úžasným zážitkem, znovu musíme vyseknout poklonu pořadatelům, poděkovat divákům za úžasnou atmosféru, kterou jsme nikde jinde nezažili. Kompletní informace o tom, jak si vedli favorité a jak je trápily mladé pušky si můžete přečíst zde.