• 0911
    Bílkův memoriál 2015

V neděli 8.11. se v Praze Braníku konal další turnaj dospělých kategorie “C”. Turnaj byl velmi kvalitně obsazen, nechyběli hráči z I.ligy nebo dokonce extraligy.

Jako obvykle se turnaj rozehrával zápasy smíšené čtyřhry. Králodvorský pár Jirka Stehlík s Luckou Krejčovou nastupovali jako nasazené jedničky. Prvními dvěma koly prošli hladce vždy ve dvou setech. V semifinále se utkali s párem Beznoska/Benešová z pražského Proseku a přišel první zádrhel. První set ztratili, a tak nezbylo nic než se koncentrovat a pozměnit styl hry. Obojí se povedlo a po třech vyrovnaných setech postoupili do finále. Tam se střetli s extraligovými hráči Jakubem Zahrádkou a Adélou Zimmerovou. Jirka s Luckou po celý první set pouze dotahovali a stále na své soupeře ztráceli 3 body. Až za stavu 15:17 při podání přišel zvrat prvního setu a nejspíš celého zápasu. Pěti body v řadě si vynutili několik setbolů a hned druhý využili. Po změně stran byl Jirka s Luckou neustále o bod či dva napřed, dokázal diktovat hru až do konce zápasu a připsali si tak cenné vítězství v tomto zápase i celém turnaji!

Ve dvouhře žen jsme měli hned dvě zástupkyně. Nejprve Katka Karlíková, po mateřské dovolené, poprvé nastoupila na turnaji i k singlovým zápasům a bohužel návrat nevyšel. V prvním kole podlehla nepříjemně hrající plzeňské Soně Konigsmarkové ve třech setech. Druhou zástupkyní byla Lucka Krejčová. Ta potvrdila svou pozici nasazené hráčky a po třech dvousetových výhrách postoupila až do finále. Tam prohrála s Míšou Myšákovou z pražské Astry 15:21 a 11:21. Ke zlatu z mixu tak přidala ještě stříbro z dvouhry.

Holky spolu ještě nastoupily do deblu. Ačkoliv měly celkem příznivý los, nedokázaly ho využít. Mnoho sil už nezbylo a prohrály ve třech setech hned v úvodním kole. To znamenalo 5.-8.místo v turnaji.

Ještě nezapomeňme zmínit mužský deblová pár Jarda Holeček/Marek Schoř, jež nastupují za Králův Dvůr v II.reg.lize. Díky hojné účasti pánů jim tři výhry stačily na postup teprve do semifinále. Tam po bitvě padli až 23:25 ve třetím setu s párem Kubiš/Zahrádka a na konto Králováku připisují ještě bronz.

Naše výprava tedy tentokrát přivezla kompletní sbírku medailí! Gratulujeme!