• 2310
    3 medaile z GPB dospělých v Ostravě

Další GPB dospělých se konalo až na kurtech Univerzity v Ostravě. Za náš oddíl jeli reprezentovat jen Jirka Stehlík s Luckou Krejčovou a jejich vyhlídky na nějaký pěkný výsledek nebyly vůbec špatné. Společně byli pro smíšenou čtyřhru nasazení jako pár číslo 1. Lucka pak společně s Janou Slatinskou do deblu žen i Jirka Stehlík s hradeckým Lukášem Holubem taktéž jako jedničky. Navíc ještě Lucka Krejčová nasazená dvojka v singlu žen.

Bohužel hned v první disciplíně nedokázali naši očekávání naplnit. Napomohl tomu i trochu nepříznivý los, když ve svém prvním kole prohráli s párem Mazúr/Husarová 19:21 ve třetím setu. Tento výsledek byl pro naše obrovským zklamáním, jejich výkon byl nervózní a plný chyb, snad se tedy v dalším turnaji povede lépe.

Lucka nastoupila do singlu žen jednoznačnými sobotními výsledky. Jak zápas prvního kola, tak i čtvrtfinále zvládla vyhrát poměrem 2:0 na sety. Nedělním semifinále prošla bez boje, když jí Jana Adámková, svěřenkyně Petra Koukala st. utkání vzdala. Do finále pak nastoupila proti české juniorské reprezentantce Anežce Nováčkové. V něm Anežce podlehla jednoznačně dvakrát 9:21. V konečném účtování to tak je stříbrná medaile!

Do čtyřhry žen bylo přihlášeno pouhých 11 párů. Díky tomu stačilo Janě s Luckou vyhrát v sobotu jediný zápas, aby si zajistily účast v nedělním semifinále. Své utkání proti páru Krocová/Čechová zvládly vyhrát 2:0. V neděli se v semifinále utkaly, stejně jako na Hradeckém lvu, s Janou Adámkovou a Anežkou Nováčkovou. První set prohrály 15:21. Ve druhém se jejich výkon o mnoho zlepšil a připsaly si ho po skóre 21:11. Třetí set byl vyrovnaný, v závěru si holky dokázaly vybojovat mírný náskok a zvítězily nejtěsnějším možným poměrem 21:19. Ve finále jim byly soupeřkami Verča Kubečková a Anička Škarková. Jana s Luckou i finále urvaly ve dvou setech a vezou tak titul z druhého GPB dospělých v řadě!

Jirka Stehlík se tentokrát po boku Lukáše Holuba probojoval až ke stříbrné medaili! V prvním kole se popasovali s mladými nadějemi, párem Král/Vajsejtl. Ve dvou setech zvládli i sobotní čtvrtfinále. V neděli se o finále úspěšně utkali s klimkovickým párem Láznička/Závodný. Až ve finále nestačili na Mazúra s Benbenkem, prohráli po sadách 13:21 a 19:21.

Děkujeme za reprezentaci klubu a přejeme rostoucí výkonnost do dalšího pokračování sezóny!