• 1704
    Tým dospělých neuspěl v kvalifikaci o I.ligu

O tomto víkendu se konala dlouho očekávaná kvalifikace o postup do 1.celostátní ligy. Tým Sokola Králův Dvůr bohužel v bojích neuspěl a v příští sezóně tak bude nastupovat opět k utkáním v lize druhé.

Pořadatelství kvalifikace připadlo do Liberce, o jedno jediné postupové místo přijelo bojovat pět týmů, které si v letošní sezóně právo účasti vybojovaly. A to Sokol Křemže, Sokol Doubravka, Slovan Vesec, Hamr Praha a Sokol KD. Naši odjeli v následující sestavě: Jarda Holeček, Radim Dvořák, Jirka Stehlík, Marek Schoř, Petr Krásný, Lucka Krejčová, Katka Karlíková a Věra Toncarová.

Soupeřem v prvním kole byl domácí tým z Vesce. Pořadí zápasů bylo již podle prvoligového předpisu, začínalo se tedy mixem a deblem mužů. Jak Jirka s Luckou, tak i Marek s Jardou úvodní zápasy zvládli a bylo na naší straně vedení 2:0. Hladký byl i průběh ostatních zápasů, jediný bod ztratili ve třetí pánské dvouhře. Konečný stav na úvod víkendu tedy 7:1 pro Králův Dvůr!

Zápis utkání Sokol KD – Slovan Vesec: KD-vesec

Do druhého utkání jsme nastoupili proti jednomu z favoritů z Křemže. Očekávalo se vypjaté utkání, a tak tomu také bylo. Většina zápasů byla vyrovnaná a rozhodovalo pár výměn. První bod pro KD uhrál debl Jarda s Markem. Jirkovi s Luckou se v mixu bohužel tolik nedařilo a zápas ztratili ve dvou sadách 18:21 a 15:21. Na řadě byl debl žen, Katka s Věrkou byly chvilku nahoře, chvilku zas dole. První set vyhrály až 27:25, druhý ale ztratily a šlo se do setu třetího. Bohužel soupeřky nezlomily v maratonských výměnách, vyrobily více chyb a Křemže nakonec po dámské čtyřhře vedla 2:1. Petr Krásný nastupoval na pozici třetího singlisty, ale i hráč Křemže byl nad jeho síly. 3:1 pro Křemži. První debl mužů, Jirka s Radimem proti Koudelkovi s Kukačem odehráli před dvěma týdny zápas na Jouda Cupu a věděli, že je čeká velmi těžký boj. V první sadě jim soupeř o pár bodů utekl a náskok dokázal udržet až do konce. V setu druhém naopak vedli hráči Králováku, v koncovce ale o náskok přišli a v závěru se rvali o každý bod. Po výsledku 22:20 si vynutili rozhodující set. Série chyb Jirky a Radima usnadňila hráčům Křemže práci. Situace byla kritická, prohrávali jsme už 1:4. Lepší výsledek než remíza nebyl možný. To by ale naši museli zvládnou všechny tři zbývající singly.

K zápasu mužských jedniček nastoupil Jarda Holeček proti mladému nadějnému Jindrovi Kukačovi. Kukačova hra byla ale na vysoké úrovni, vyhrané dlouhé výměny mu dodávaly na sebevědomí stejně jako podpora týmu. Naděje na remízu zhasly i přes dobrý výkon Jardy. Dalším bodem, se kterým se kalkulovalo, byl bod z dámského singlu. Lucka však nenašla recept na bezchybně hrající Matouškovou a prohrála ve dvou setech. Jediným singlistou, který naplnil očekávání, byl Radim Dvořák. Ten po náročném deblu dokázal zmobilizovat síly a ve dvou setech si poradil s dvojkou z Křemže 2:0 na sety. Situace Králova Dvora vzhledem k postupu se tak zkomplikovala po druhém utkání po prohře 2:6.

Zápis utkání Sokol KD – Sokol Křemže: KD-kremze

Dalším soupeřem byla plzeňská Doubravka, ve velmi silné sestavě. Předpokládali jsme opět utkání, které rozhodne pár balonků a nakonec tak tomu opravdu bylo. Králováčtí ale oproti předchozím utkáním zamíchali sestavou, k úvodnímu mixu tak spolu s Jirkou nastoupila Katka. Doubravka podle předpokladů nasadila nejsilnější pár Štika/Legátová. Katka s Jirkou po pěkném výkonu prohráli 15:21 a 19:21. Na 1:1 vyrovnal zatím spolehlivě bodující deblový pár Mára s Jardou. Honza Štika se ukázal jako nejsilnější hráč plzeňských, když společně s Holým diktoval tempo první pánské čtyřhry. Jirka s Radimem nad jeho zkušenosti nevyzráli a bohužel jasně zápas prohráli. Současně se na druhém kurtu odehrával boj v singlu žen. Lucka Krejčová s Verčou Úblovou daly vzpomenout na zápasy z juniorských kategorií a opět předvedly tuhý boj. První set získala Úblová, ve druhém Lucka pozměnila taktiku a vyrovnala stav zápasu. Ve třetím setu začala Lucka lépe, vybudovala si komfortní náskok, ten si dokázala udržet až do konce a druhý vítězný bod byl na světě. Na 3:2 zvýšila Doubravka po třetím singlu mužů. O lepší singlovou dvojku se ale vedl nervydrásající boj. Radim Dvořák svedl s Přindou neskutečnou bitvu. A právě tu Radim o pouhé dva body prohrál. Pevnější nervy ukázal Přinda a vyhrál až 22:20 ve třetím setu. Stav byl 2:4 a opět jsme hráli jen o remízu. Jarda svůj singl zvládl bez zaváhání a snížil na 3:4. Poslední na řadu přišel debl žen, který mohl dopadnout jakkoliv, neměl vyloženého favorita. Tentokrát za nás nastoupila Lucka s Katkou, soupeřkami jim byly Veronika Úblová a Anna Legátová. Katka s Luckou se během první poloviny setu rovnaly a zbytečně kazily, ztrátu nedokázaly do konce sady stáhnout. Zápas jim ale nepřišel ztracený, v přestávce mezi sety si vyjasnily taktiku. V druhém setu se jí jasně držely a vyšlo to! Další třísetový zápas. Katka s Luckou se vezly na vlně ze setu druhého, za stavu 11:6 se měnily strany. Pětibodový náskok zvládly ještě vylepšit a zvítězily 21:14. Poslední sobotní utkání skončilo remízou 4:4.

Zápis utkání Sokol KD – Sokol Doubravka: KD-doubravka

V neděli ráno se všech pět týmů sešlo k dohrávce kvalifikace. Na KD čekal poslední soupeř, Hamr Praha. S tímto týmem jsme se během letošní sezóny utkali již dvakrát, v posledním vzájemném utkání zvítězil Králův Dvůr 5:3. Tentokrát králodvorští prohráli jen ve dvou zápasech a víkend zakončují jasnou výhrou 6:2 nad pražským týmem. Ta bohužel již nic neřeší, o jediné postupové místo bojoval Sokol Křemže a Sokol Doubravka. Posledním utkáním kvalifikace byl zároveň přímým soubojem o postup. Ten lépe zvládla plzeňská Doubravka, porazila Křemži poměrem 5:3 a v další sezóně tak bude prvoligovým týmem.

Zápis utkání Sokol KD – Hamr Praha: KD-hamr

Zápis utkání Sokol Křemže – Sokol Doubravka: doubravka-kremze

Tým Králova Dvora skončil na bronzové příčce. Doufali jsme v tu nejvyšší, ale soupeři byli tentokrát silnější. Velká škoda zápasů ztracených až v setu třetím nebo dokonce až v posledních výměnách. O premiérovou účast v první lize se tak budeme muset utkat za rok.