• 2702
    Medailová smršť na GPD U15 Vinoř

Vojtěch Červenka kvůli umístění vysoko v žebříčku nemůže jezdit na turnaje třináctek C a D. Rozhodl se v sobotu 25. února  zúčastnit GPD U15 ve Vinoři jako tréninku před GPB U13 příští víkend v Českém Krumlově.  A “trénink” se vydařil… odehrál celkem dvanáct zápasů!

V mixu s Dominikou Dufkovou (TJ Sokol Polabiny Pardubice) po třech vítězstvích prohráli až semifinále s jedničkami Bíba/Kozubková (SK Prosek, SK Hamr). Stejně tak v singlu se mu třemi výhrami podařilo probojovat do semifinále. Po sedmi náročných utkáních se bohužel objevil zdravotní problém… bolest v koleni. Semifinále proti Tomáši Krejčímu (BK Arion Praha) proto soupeři musel darovat. Naštěstí pak měl delší pauzu, a jeho stav se zlepšil. A právě s Tomášem Krejčím v deblu (dali se dohromady, když jejich partneři nepřijeli) skvělou souhrou prošli až do finále. Nejtěžší bylo čtvrtfinále proti výborným druhým nasazeným Bíba/Svoboda (oba SK Prosek). V něm vyhráli infarktový první set 25:23 (odvrátili čtyři setboly!), druhý set už od začátku ovládli a 21:15. V semifinále i finále už soupeře jasně přehrávali. Ziskem dvou bronzových a zlaté medaile se Vojtovi turnaj nad očekávání vydařil. Posbíral i cenné body do svých začátků v žebříčku U15