• 0202
    Medaile z MČR i do Králova Dvora!

Letošní Mistrovství ČR jednotlivců v badmintonu se konalo v Karviné, jak se později ukázalo, pořadatelské město bylo zvoleno velmi dobře, protože takovou diváckou kulisu badminton v Čechách snad nepamatuje. Po celé tři dny mistrovského turnaje byla návštěvnost vynikající a turnaj byl výbornou reklamou na náš sport.

A teď už k výsledkům. Turnaj začínal v pátek 30.1. úvodními koly všech disciplín. Pár Stehlík/Krejčová i Neděla/Vacková své první kolo zvládli vyhrát ve dvou setech, v dalším kole se tak měli utkat proti sobě. V zápase zvítězil nasazený pár Vacková/Neděla a na další zápas smíšené čtyřhry musel čekat až do sobotního rána,  tam ale čekal pár Kohoutek/Milisová…pozdější finalista mistrovství. Pro Martinu Vackovou 5.-8.místo a pro pár Stehlík/Krejčová 9.-16.

Svůj páteční zápas ve dvouhře zvládla Lucka Krejčová ve třech setech, ten sobotní ale prohrála a celkově se tak umístila na 9.-16.místě. Martinu Vackovou díky jejímu postavení v žebříčku čekalo úvodní kolo až v sobotu, tam se po utrápeném prvním setu rozehrála a druhý si již pohlídala a postoupila do čtvrtfinále. Tam jí stála v cestě Lucie Černá z Českého Krumlova, členka české reprezentace. I s tím si Martina dokázala poradit, zvládla koncovku první setu, získala ho pro sebe poměrem 22:20 a druhý pak jasně 21:10. Tak si zajistila účast v semifinále a minimálně bronzovou medaili. Semifinále proti Zuzaně Pavelkové již bylo nad její síly, ale i tak je bronzová medaile v singlu úžasným úspěchem a Martině gratulujeme!

Poslední disciplínou, kde nastupovali hráči KD byla čtyřhra žen. Lucie Krejčová jen zkoušela štěstí s Renatou Hánovou z Ostravy, což jim umožňoval přímý postup ze žebříčku, nikdy předtím ale spolu nehrály. Los jim navíc přisoudil loňské a nakonec i čerstvé mistryně ČR právě v této disciplíně. V prvním kole jasně prohráli s českokrumlovským párem Milisová/Černá. Martina Vacková spolu se svou spoluhráčkou Monikou Erbenovou obhajovaly loňské stříbrné medaile, v prvním kole je ale měl čekat vyrovnaný souboj s mladým reprezentačním párem Šikalová/Lajdová. Vyrovnaná bitva to opravdu byla, letos bohužel se špatným koncem. Nezvládnutá koncovka ve třetím setu (21:19) holky hodně mrzí. Pár Šikalová Lajdová nakonec prošli až do finále. Králodvorské hráčky tak shodně se svými spoluhráčkami obsadily 9.-16.místo.

Kompletní výsledky z letošního mistrovství najdete zde.