• 1704
    Dva bronzy z GPA U13 v Pardubicích

IMG_20230417_104242_500x220Vojtěch Červenka absolvoval o víkendu 15.-16. dubna letošní druhý turnaj GPA, tentokrát v Pardubicích.

V mixu se svou parťačkou Anetou Váňovou (Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou) prošli do nedělního semifinále, když se jim ve velmi těžkém čtvrtfinále podařilo porazit výborný pár Šíma/Kábrtová (Badminton Rychnov nad Kněžnou/Sportovní centrum Nové Město nad Metují) 21:19, 9:21, 21:18.

Zlomyslný los Vojtovi do prvního kola singlu přiřadil jeho stálého deblového parťáka Nikolase Raithela. Musel si s ním poradit. Dobře zvládl i náročný zápas druhého kola s Adamem Augustinem (TJ Sokol Klimkovice) 21:17, 21:15. Ve čtvrtfinále narazil na jednoho z favoritů Felixe Kyzlíka (SK Hamr). Podařilo se mu urvat první set 21:19, ale v dalších setech podlehl fyzické převaze soupeře 15:21 a 6:21. Umístěním na 5.-8. místě potvrdil své aktuální postavení v žebříčku.

V deblu s Nikolasem Raithelem (Badminton VK Aš) trochu zaváhali ve druhém kole, když museli po prohraném prvním setu zápas otáčet. Čtvrtfinále zvládli bez potíží, a už potřetí za sebou na top turnajích postoupili do semifinále.

V obou nedělních semifinálových zápasech se Vojta se svými partnery musel utkat s favorizovanými hráči z SK Prosek Praha.

Do semifinále mixu proti nasazeným jedničkám Bíba/Maixnerová se pustili bez respektu, a dokázali vyhrát první set 21:19. Druhý naopak úplně ovládli prosečtí 9:21. Do třetího šli naši zase naplno, ale i přes velkou snahu v závěru setu prohráli 18:21.
    V deblovém semifinále nedokázali Vojta s Nikolasem vzdorovat dvojici Bíba/Svoboda a prohráli 21:11 a 21:8.
    Vojta si tedy z Pardubic přivezl dvě bronzové medaile a pořádné porce bodů do žebříčků.