• 2201
  A-tým si připsal první výhru v 1.lize!

  A-tým si připsal první výhru v 1.lize!

  V sobotu 20.1. bylo na programu třetí hrací kolo 1.celostátní ligy smíšených družstev. A-tým se tentokrát vydal do Dobrušky a připsal si do tabulky jednu prohru a jednu výhru. Pojďme ale pěkně popořádku.

  V prvním utkání proti domácímu družstvu se začínalo mixem, kde Radim s Katkou dokázali ve třech setech potrápit bývalé reprezentanty Šárku Křížkovou a Ondru Kopřivu. Bohužel bod získat nedokázali. Ještě vyrovnanější průběh měl první debl mužů, Jirka s Martinem statečně bojovali a každý set šel do vyrovnané koncovky. V rozhodující sadě už prohrávali 16:20, dotáhli ještě na shodu, ale další body už byly nad jejich síly a těsně prohráli. Druhý a třetí pánský singl – Martin s Lukášem Tlustým a Radim s Michalem Matějkou – oba shodně ztratili další vyrovnané zápasy ve třech setech. Naopak jasnou záležitostí pro Dobrušku byly zbývající debly, které vyhráli poměrem 2:0 na sety. Jediné 2 body pro králodvorské barvy tentokrát připsali první singlisté – Jarda proti slovenskému Hrnčarovi a Lucka proti Elišce Smejkalové.

  Zápis utkání Dobruška – BK Králův Dvůr

  V druhém utkání dne bylo našim soupeřem družstvo Českého Těšína, jehož největší hvězdou je polská olympionička Kamila Augustyn. Tentokrát se v mixu představil Jirka s Luckou a mladý pár Míra-Fukalová porazil jasně ve dvou setech. V boji singlových jedniček byl lepší opět Jarda, druhý bod na naši stranu. Co se nepodařilo v předchozím utkáním povedlo se nyní. Jak Martin, tak Radim dokázali ve třísetových bitvách udolat své soupeře. Radim dokonce až 23:21 ve třetím! O konečném výsledku tak rozhodovaly souběžně hrané debly mužů. Na jednom kurtu Jirka s Martinem proti velice dobře sehranému páru Szarec/Mendrek a na druhém Jarda s Márou proti Kufa/Míra. Králodvorští potřebovali vyhrát alespoň jeden z nich. A povedlo se! Jarda s Márou jasně přehráli své soupeře a celý tým se mohl radovat z premiérové výhry!

  Zápis utkání TJ Slavoj Český Těšín – BK Králův Dvůr