• 2409
    Bronzové GPB v Pustějově

V sobotu 21.9. se rozehrálo další GPB dospělých v Pustějově. Za Královák se vydali jen Jirka Stehlík s Luckou Krejčovou. Ve smíšené čtyřhře nastoupili v roli třetích nasazených, z loňského roku obhajovali bronzovou medaili a bronzoví skončili i letos. Díky nasazení měli první kolo volné, v druhém si poradili ve dvou setech s párem Bičan – Hánová. Ve čtvrtfinále nastoupili proti mladému reprezentačnímu páru Rzeplinski – Hořínková. První set zvládli lépe Jirka s Luckou a vyhráli ho 21:16. Ve druhém setu ale mladší pár zabral a našim nedovoloval tvořit hru, zvítězili 21:17 a šlo se do rozhodující sady. V ní opět celou dobu naši tahali za kratší konec, neustále o 2-3 body prohrávali, nakonec ale dokázali ze stavu 18:20 vyrovnat a v koncovce zápas otočit na 23:21! Ve večerním semifinále pak nestačili ve dvou setech na Vaška Palána s Nelou Němcovou. Dokázali tak po roce obhájit bronzové medaile.

Ve čtyřhrách se dařilo na půl. Jirka Stehlík po boku Míry Skočdopole nestačil v prvním kole na domácí pár Sagáčik – Slíva, prohráli 18:21, 20:22. V deblu žen hrála Lucka se svou parťačkou Verčou Kubečkovou z Dobrušky jako třetí nasazený pár a i tady se povedlo nasazení potvrdit. V prvním zápase porazily pár Weinerová – Havlová dvakrát 21:13.  Druhým zápasem bylo už semifinále vzhledem k nízké účasti. To zvládly lépe brněnské soupeřky Otáhalová – Srncová, porazily Lucku s Verčou 22:20, 21:15, vezou tak zas jen bronzové medaile.